مرکز پرورش و اصلاح نژاد اسب تروبرد مرکز پرورش و اصلاح نژاد اسب تروبرد مرکز پرورش و اصلاح نژاد اسب تروبرد مرکز پرورش و اصلاح نژاد اسب تروبرد

SEATTLE SLEW (سیاتل اسلو)

۲۰ شهریور ۱۳۸۸

برای بیش از ۲۸ سال است که توانایی و فضائل اسلو به نحوی بی همتا در میادین کورس جریان دارد. در این مدت ما متعجب از اینیم که او تنها برنده جایزه ۳ جام
(TRIPLE CROWN) می باشد که هیچ یک از رقابت های خود را نباخته است (UNDEFEATED)

SEATTLE SLEW

SEATTLE SLEW آرامگاه

سیاتل اسلو در ۱۵ فوریه (زمستان) سال ۱۹۷۴ در مزرعه اسب سفید نزدیک کنتاکی نطفه گذاری شد. پدر او بولدریزینگ (دلیر بی باک) و مادرش مای چارمر(افسونگر من) می باشد.
سیاتل یک کره قهوه ای رنگ تیره (قهره کهر) زیبا با کمی سفیدی در سم های پای چپ عقب بود.

بولدریزینگ پدر او بعد از ۷ مقام اولی قهرمانی پی در پی دچار یک عارضه در پای خود شد که بعد از درمان آن دوباره به میدان کورس برگشت و در نهایت در ۱۲ کورس انجام شده به ۸ مقام قهرمانی و ۲ مقام دومی دست پیدا کرد. او همچنان رکوردار مسافت ۱۲۰۰ متر با زمان ۶۸ ثانیه بوده است که با توجه به آسیب دیده بودن او واقعاً رکورد قابل تحسینی را بجای گذاشته است.

SEATTLE SLEW 1997

SEATTLE SLEW 1997

او در سال ۱۹۷۵ در حال کشش، دچار سانحه گشت و در عین جوانی از دنیا رفت. در حالی که اولین محصول کشش های او هنوز یکساله بودند  در میان ۶۱ کره ای که او در ۲ فصل کشش به جای گذاشت سیاتل اسلو کامل ترین کره نژاد تروبردی بوده است که تابحال هیچ مادیانی موفق به تولید آن نشده است. مرگ زودرس او یکی از ناشگون ترین خبرهایی بود که صنعت تولید تروبرود را با آن مواجه نمود.

مای چارمر (افسونگر من) شباهت هایی با کره اول استثنایی خود سیاتل اسلو داشت. او و سیاتل هر دو در شهری به نام کستل من پرورش داده شدند و هر دو کره اول مادرانشان بودند. مای چارمر کلاً دارای ۱۱ فرزند شد که ۳ تای آنها برنده استیکس و ۲ تای دیگر مقام دومی استیکس را یدک می کشند.
مای چارمر ۶ بار به مقام قهرمانی رسید که شامل گروه II نیز می شد.

تولید شدن بوسیله یک سلیمی و مادیان جوان و هنوز آزمایش نشده هنوز سیاتل اسلو را در ۲ سال ابتدای عمر خود به هیچ کس معرفی نکرده بود. او با گذشت زمان و بزرگ شدن  تأثیر بسیار قوی بر روی افرادی می گذاشت که برای دیدن او می‌آمدند و قابلیت‌های بی‌همتای او نمی توانست نادیده قرار گیرد.

او در یک سالگی به حراج کلیسنگتون در تاریخ ۱۹ جولای ۱۹۷۵ برده شد و به مبلغ ۱۷۵۰۰ دلار توسط خانم و آقای تیلور خریداری شد. که بعد از خریداری او به سمت مزرعه آندور در مانکتون ماریلند برده شد. جایی که مسیر زندگی او برای یک اسب مسابقه شدن آغاز گشت.

با مربیگری بیلی ترنر، سیاتل تمرینات خود را در ۲۰ سپتامبر ۱۹۷۶ آغاز نمود. او بلافاصله پشت سر هم در ۳ کورس خیره کننده اولیه خود را در ۲ سالگی با قهرمانی به پشت سر گذراند. توانایی های او در ۲ سالگی او را به عنوان بهترین اسب ۲ ساله در شمال امریکا در سال ۱۹۷۶ مطرح نمود.

درسال ۱۹۷۷ اسلو مسابقات قهرمانی خودرا به نحوی بی‌همتا ادامه داد و ۶ مقام اولی پشت سرهم دیگر شامل یک TRIPLE CROWN (جام ۳ قلو) را بدست آورد. او جایزه برترین اسب سال امریکا و همچنین برترین اسب شمال امریکا را (ECLIPSE AWARD) در آن سال به خود اختصاص داد.

توانایی سیاتل اسلو برای جنگیدن در شرایط سخت و وحشتاک و استرس‌زا احتمالاً یکی از مهمترین ویژگی‌های اوست که باعث شده است او را در بالای سر تمام نژاد تروبرود قرار دهد.

SEATTLE SLEW

SEATTLE SLEW

هیچ وقت آشکارتر از این نبود که درست در ژانویه سال ۱۹۷۸ او به خاطر یک عارضه تورم وریدی (کلپس شاهرگ زیرگلو) زندگیش به خطر مرگ روبرو شد ولی با استقامت آن را پشت سر گذاشت و درست پس از سه ماه به کورس بازگشت.

دامپزشک مربوطه نسبت به حال او بسیار نگران بود و اعتقاد داشت که او دیگر نباید به کورس برود، اما قدرت آهنی اسلو بر عارضه غالب گشت و ثابت نمود که آنها در اشتباهند. در طول چهار سال دوره کودکی اسلو دچار عوارضی مثل آویخته گی تاندون زانو و سخت ترین نوع عوارض گشت که می توانست بزرگترین تروبردها را از پای درآورد و آنان را متوقف سازد. اما اسلو با وجود تمام این عوارض در رقابت با بزرگترین و سرآمدترین تروبردها سربلند بیرون آمد. او دوباره در سال ۱۹۷۸ جایزه بزرگ امریکا (برترین اسب امریکا)  ECLIPSE AWARD رابدست آورد.

در مجموع با بدست آوردن ۱۴ مقام قهرمانی ۲ دومی در ۱۷ رقابت خود و با کسب ۱٫۲۰۸٫۷۲۶ دلار در میادین کورس خداحافظی کرد و راه رقابتها را این بار به عنوان پدر کره‌های کورسی به دنبال گرفت. پدر بیش از ۱۰۰ برنده استیکس و رقابت‌های قهرمانی، سیاتل اسلو عنوان کاملترین تروبرد که صنعت تروبرد به خود دیده است را کسب نموده است. او چیزهایی مخصوص که هیچ زمان هیچ کس به درستی نمی تواند شرح دهد را دارا می باشد.

در طول زمان عمرش، سیاتل اسلو دوباره نویسی کرد کتاب تاریخ را و به عنوان یک قطب اسب مسابقه تروبرود مطرح شد و تنها اسب تروبردی که در کل تاریخ اسبدوانی دنیا بدون باخت جام ۳ قلو امریکا را از آنِ خود داشته است. افسانه او تنها با گذشت زمان ادامه خواهد یافت… . روحش شاد!!!

مترجم : مهندس علی درمانی