مرکز پرورش و اصلاح نژاد اسب تروبرد مرکز پرورش و اصلاح نژاد اسب تروبرد مرکز پرورش و اصلاح نژاد اسب تروبرد مرکز پرورش و اصلاح نژاد اسب تروبرد

سیهلی – SEIHALI

SEIHALI

SEIHALI 1999 – IRE سیهلی کلکسیون کاملی از برترین خونهای دنیا :
Alzao – Lyphard – Northern Dancer – Sir Ivor – Caerleon – Nijinski – Indian King  Raja Baba

سیهلی در ۳۰ مسابقه شرکت نموده و موفق به کسب ۸ مقام اول ، ۴ مقام دوم و ۶ مقام سومی گردیده است . سیهلی در مسابقات مهمی اعم از انگلستان ، هنگ کنگ ، کارناوال و ورلدکاپ دبی شرکت نموده است .

مجموع جوایز کسب شده توسط سیهلی در مسابقات معادل ۱٫۸۵۰٫۰۰۰ دلار آمریکا و ریتینگ کسب شده توسط او  ۱۱۹ بین المللی میباشد ، لازم به ذکر است سیهلی دارای بالاترین ریتینگ و جوایز در میان کلیه اسبهای وارداتی در تاریخ اسبدوانی ایران میباشد و مبلغ جوایز کسب شده توسط او در سطح بالاترین سیلمی های دنیا میباشد .

از برترین عناوین کسب شده توسط او چندین بار مقامهای اولی و دومی در گروه ۲ و همچنین کسب عنوان سومی و چهارمی در کورس گروه ۱ DUBAI WORLD CUP DAY) Dubai Duty Free )در سالهای ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ میباشد . تمامی کورسهای سیهلی در مسافتهای ۱۴۰۰ ، ۱۶۰۰ و ۱۸۰۰ متر بوده است .

سیهلی

نکته جالب در مورد سیهلی اینست که در سال ۲۰۰۹ یعنی در سن ۱۰ سالگی در مسابقات کارناوال دوبی در کورس گروه ۳ در میان ۱۳ اسب جوان توانسته با کسب ریتینگ ۱۰۶ در آن کورس مقام پنجم را از آن خود کند که این موضوع گواه بر توانایی و استقامت بالای اوست که به او این امکان را داده که تا سن ۱۰ سالگی بدون هیچگونه آسیب دیدگی حضور فعال در مسابقات را داشته باشد.

برای دیدن خط خونی سیهلی اینجا کلیک کنید


ALZAO ( پدر سیهلی ) :
(Lyphard–Lady Rebecca, by Sir Ivor)

آلزاوو  نوه ی پسری نوردن دنسر بعد از قهرمانی یکی از فرزندان دخترش به نام Angara در آرلینگتون پارک توانست به باشگاه سیلمی های صدتایی برندگان استیکس بپیوندد.
برترین فرزندان این سیلمی عبارتند از :
Alborado , Alcando , Albanova , Alpride , Shahtoush , Winona , Matiya , Pass the Peace , Second Set , Maraahel , Special Kaldoun , Seihali
و همچنین می توان از Alcazar نام برد که سال ۲۰۰۶ در فرانسه ، مسابقه مهم Prix Royal-Oak را با قهرمانی پشت سر گذاشت.

ALZAO

alzao در سال ۱۹۸۵بعد از قهرمانی در مسابقات استیکس ایتالیا وارد عرصه کشش شد . دیری نپایید که در اثر اولین سال کشش او، دخترش با نام Pass the Peace بعنوان مادیان قهرمان اسب های دو ساله ایرلند در سال ۱۹۸۸لقب گرفت وهمچنین در همان سال مسابقات استیکس Cheveley پارک انگلستان را نیز به تصاحب خود در آورد.
دختر دیگرش  Alcando نیز یکی دیگر از فاتحان استیکس انگلیس در اولین سال حضور آلزاوو  به عنوان سیلمی شناخته شد. این دختر alzao استعدادهای ویژه خود را برهمگان ثابت کرد بطوری که در سال دوم حضورش در میادین اروپا در کشور فرانسه قهرمان مسابقات استیکس و بعد از آن در مسابقات استیکس آمریکای شمالی در زمینه قهرمانی هت تریک کرد و نیز به عنوان یکی از قهرمانان بزرگ بورلی هیلس هندیکاپ معرفی شد .

Alpride یکی دیگر از دختران آلزاوو می باشد که برای او در کشورهای مختلف نام آوری کرد . از افتخارات Alpride می توان به موارد زیر اشاره کرد:
کسب عنوان قهرمان اسب های دوساله ایتالیا ، تسخیر استیکس Beverly Hills وYellow Ribbon در مسابقات ایتالیا وهمچنین به عنوان بهترین مادیان دونده روی چمن آمریکای شمالی در سال ۱۹۹۵لقب گرفت.

ALZAO پدر سیهلی

alzao پسران قهرمانی دارد که می توان از بزرگترین آن ها Alborado را نام برد.

دیگر دختر آلزاوو  به نام شاهتوش(Shahtoush)در سال۸۹ میلادی با کسب قهرمانی در مسابقات گروه یک انگلیس تحت عنوان Vodafone Epsom Oaks برگ زرینی بر کارنامه افتخارات سیلمی آلزاوو  افزود.
در پایان معرفی فرزندان قهرمان این سیلمی بزرگ باید از یکی از دختران خوش چهره وی به نام کاپریکیوسا (Capricciosa) نام برد که به نوعی نمایی از فضایل Pass the Peace را با کسب عنوان مادیان برتر اسب های دوساله ایرلند و کسب قهرمانی در Cheveley پارک به کمال رساند.

مجموع جوایزی که فرزندان او در سراسر جهان تا سال ۲۰۰۵ کسب کردند ، بالغ بر ۴۰ میلیون دلار می باشد.
آلزاوو در طول دوران سیلمی خود در مزرعه COOLMORE واقع در کشور ایرلند مشغول کشش بود . همچنین دوره ای به کشور استرالیا نیز به عنوان سیلمی فرستاده شد .
Alborado با قهرمانی در مسابقات استیکس گروه یک انگلستان موسوم به دوبی شامپیون در سال ۸۸-۸۹(میلادی)به عنوان یکی از پسران بزرگ آلزاوو قدرت نمایی کرد.
ALZAO متولد ایالت کنتاکی آمریکا از مادیان لیدی ربکا با پدر بزرگ مادری به نام Sir Ivor می باشد.

نکته جالب در مورد Alzao اینست که در تولید کره و نوه های با جنسیت مادیان با کیفیت بسیار بالا تبحر دارد و یکی از چیزهای مهمی که در خرید سیهلی در نظر داشتم این بود که احتمال میدهم توانایی او در تولید کره های مادیان قهرمان زیاد باشد ، بطور مثال Alzao پدربزرگ مادری اسبی به نام DEEP IMPACT میباشد که او ۲ سال متوالی ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ اسب سال ژاپن و برنده تریپل کرون ژاپن و همچنین رکورددار ۳۲۰۰متر دنیا میباشد .

EDWINA ( مادر سیهلی ) :
( Caerleon – Indian Jubilee, by Indian King )
در ۲ سالگی پس از کسب تنها ۱ عنوان سومی در ۲ سالگی با میدان خداحافظی کرده و سال بعد بعنوان مادیان تولیدی فعالیت خود را آغاز مینماید .
از ۸ کره تولید شده توسط او تا کنون ۶ تا از آنها موفق به کسب عناوین قهرمانی متعددی گردیده اند ، نامهای کره های  قهرمان ( Winners ) او عبارتند از : SEIHALI , REBEL DUKE , DEE EN AY , YOUR THE LADY , MAJOR FAUX PAS , DURHAM EXPRESS میباشد .

INDIAN JUBILEE ( مادر بزرگ ) :
برنده ۶ مقام اولی و ۴ عنوان دومی و سومی و همچنین مادر اسبهای قهرمانی به نامهای : SELZAO  و  ROGER THE BUTLER


برای دیدن اطلاعات Alzao اینجا کلیک کنید