مرکز پرورش و اصلاح نژاد اسب تروبرد مرکز پرورش و اصلاح نژاد اسب تروبرد مرکز پرورش و اصلاح نژاد اسب تروبرد مرکز پرورش و اصلاح نژاد اسب تروبرد

موضوعات:

 1. نظرات کاربران در ارتباط با عملکردها در مسابقات اسبدوانی سال ۱۳۹۲
 2. نظرات کاربران در ارتباط با عملکردها در مسابقات بهاره ۹۲
 3. نظرات کاربران در ارتباط با عملکردها در مسابقات تابستانه ۹۱ تهران
 4. نظرات کاربران در ارتباط با عملکردها در مسابقات بهاره ۹۱ گنبد کاووس
 5. نظرات کاربران در ارتباط با عملکردها در مسابقات پاییزه گنبدکاووس ۱۳۹۰
 6. نظرات کاربران در ارتباط با عملکردها در مسابقات تابستانه ۹۰ تهران
 7. نظرات و انتقادات از وضعیت موجود اسبدوانی کشور
 8. پیشنهادات برای بهتر برگزارشدن مسابقات بهاره ۹۰ گنبد کاووس
 9. نظرات کاربران در ارتباط با عملکردها در مسابقات پاییز ۸۹ ( قسمت دوم )
 10. نظرات کاربران در ارتباط با عملکردها در مسابقات پاییزه ۸۹ گنبد کاووس
 11. نظرات کاربران در ارتباط با عملکردها در مسابقات تابستانه ۸۹ تهران
 12. تحلیل و بررسی سالهای گذشته مسابقات اسبدوانی
 13. نظرات کاربران در ارتباط با عملکردها در مسابقات بهاره ۸۹
 14. علت عدم برگزاری مسابقات اسبدوانی بهاره ۸۹ گنبدکاووس چیست؟
 15. پیشنهادی برای بهبود و اصلاح وضعیت کورسهای دوخون و تروبرد
 16. نظر شما در مورد مجیک میلکام چیست؟
 17. پرسشهای فنی
 18. پیشنهادات و انتقادات
 19. جداسازی اسبهای دوخون و تروبرد توسط معاونت محترم اسبدوانی

نظرات کاربران در ارتباط با عملکردها در مسابقات تابستانه ۹۰ تهران

با سلام
دوستان و کاربران محترم ، در این تاپیک میتوانید نظراتتان را در مورد عملکرد اسبها ، مالکین ، مربیان ، چابکسواران ، مسئولین و … بیان نمایید و در فضایی آزاد با در نظر گرفتن اینکه به شخص یا اشخاصی بی احترامی نفرمایید به بحث و گفتگو بپردازید.

نظرات شما

 • کردی می‌گه:

  ابراز همدردی با آقای روان در مورد تلف شدن سیلمی رجینگ کریک در وبلاگ سیلمیهای تروبرد
  http://sailami.blogfa.com/

  [پاسخ]

 • رضایی می‌گه:

  اقای بابازاده کورس گنبد هم شروع شد ولی هنوز نه دپار تعمیر شده و نه پیست اصلاح شما خیلی به صورتجلسه امضا شده با جناب آقای دکتر واردی امیدوارم بودید با اینکه ایشان در سمت نایب ریسی ابقا شدند ولی متاسفانه اقدامی صورت نگرفته است.همان زمان هم خیلی ها به این صورتجلسه خوش بین نبودند. چون تجربه روسای قبلی فدراسیون ثابت کرده که وعده ها توخالی هستند و هم به صداقت برخی از افراد شرکت کننده در جلسه شک داشتند که اقداماتشان در کورس تهران شک را به یقین تبدیل کرد.و به خاطر اینکه برای خودشان وجهی کسب کنند شما و آقای شریف فرد ومیرمحمدعلی را با خودشان همراه کردندتا از اعتبار شما در فدراسیون استفاده کنند.بنابراین چون شما فرد علاقمند و ازاغراض شخصی برخی افراد آگاهیدخواهشمندم موضوع دپار و پیست را پیگری نمایید

  [پاسخ]

  ایمان پاسخ در تاريخ مهر ۲۷م, ۱۳۹۰ ۸:۱۶ ب.ظ:

  آقای رضایی دپار در شروع هر فصل به نحو عالی تعمیر می شود این فصل نیز این کار انجام شده است پیست نیز با آغاز مسابقات آق قلا در غروب روزهای یکشنبه و سه شنبه یک روز قبل از چهار نعل اسبها آبپاشی شده و در بهترین شرایط قرار دارد اما اگر منظورتان تبدیل پیست خاکی به ماسه ای باشد در حوزه اختیارات شرکت توسعه میباشد نه فدراسیون بنابراین دوستان عزیز از شرکت توسعه باید قول کارهای عمرانی میگرفتند.

 • مجید مفیدی می‌گه:

  سلام آقای بابازاده آیا تاکسی وی در مسابقات گنبد شرکت می کند و اسبهای جدیدی خریداری کردید متشکرم

  [پاسخ]

  مدیر سایت پاسخ در تاريخ مهر ۲۷م, ۱۳۹۰ ۶:۵۰ ب.ظ:

  با سلام ، تاکسه وی به گنبد منتقل شد و انشالله در هفته های جاری این فصل شرکت خواهد کرد . فقط ۱ راس سیلمی در آینده به ایران خواهم آورد.

 • ایمان می‌گه:

  سلام اقای بابازاده از سر دلسوزی میخواهم در مورد هفته قهرمانی تهران باهاتون صحبت کنم تا در صورت صلاح کاربران محترم نیز اظهار نظر کنند۱-قرار دادن تاکس وی در کورس ۱۰۰۰متر در هفته قهرمانی عجیب و واقعی وتعجب انگیز بود وکاملا انحصاری بودن مسابقات تهران را به اثبات رساند ۲-حذف دور هشتم هفته قهرمانی نیز گویای مسائل فراوانی در مورد مسابقات تهران میباشد ۳-نگاهی به اوزان دور پنجم میکنیم حماسه که در چند مسابقه اخرش هیچ موفقیتی نداشته کاملا بی تدبیرانه ۵۸ وزن گرفته است۴-در هفته قهرمانی ۱۰۰۰متر برای کورس گروه یک در نظر گرفته شده است این هم عجیب و واقعی وبینظیر میباشد آیا چیدمان کورس برای فیبز نبوده است؟ اقای بابازاده این بود وعده قانونمند شدن مسابقات اسبدوانی از تهران ؟اقای بابازاده لطفا توضیحات کاملی بدون هیچگونه تعصب وکاملا شجاعانه ارائه فرمائید

  [پاسخ]

 • ایمان می‌گه:

  آقای بابازاده امسال بی قانونی ترین مسابقات در تاریخ اسبدوانی ایران در تهران برگزار گردید . چرا کاربران محترم سکوت کرده اند ؟ در گنبد که منظم ترین و با کیفیت ترین مسابقات برگزار می گردید از مسائل ریز و بی اهمیت ایراد گرفته می شد کجا خفته اند آن کابران علامه ؟ چرا در مورد نقض پی در پی قانون و انحصار طلبی محض مجریان تهران سکوت اختیار کرده اند ؟ منصف باشید و مسابقات امسال تهران را تحلیل کنید تا مسئولان فدراسیون آگاهی کامل داشته باشند تا درس عبرتی برای آینده ؟

  [پاسخ]

  نوید نوین باهران پاسخ در تاريخ مهر ۳۰م, ۱۳۹۰ ۹:۲۵ ب.ظ:

  آقای ایمان دیگر چگونه باید از برگزاری مسابقات تهران انتقاد کنیم؟! ما که زبانمان مو در آورد دیگر نمی دانم منظور شما از خفته چه کسانی هستند.

  firouz yamin پاسخ در تاريخ آبان ۱م, ۱۳۹۰ ۶:۳۴ ب.ظ:

  ba salam aghar shoma aghay eman mohammadzadeh hastid pedar shoma yeki as bargozar konandegan korse tehran boodand bayad b pedar migoftid

 • احسان فکا می‌گه:

  سلام . خسته نباشید
  از سرنوشت لاله ناز. ویس بابا ، شرگار جوی و شرگار پراید اطلاعی دارید.
  بل پاس و تیریک کورس های زیبای تاکسه وی

  [پاسخ]

 • نوید نوین باهران می‌گه:

  از آقای بابازاده و بقیه دوستان عذر می خوام که این مطلب رو اینجا می نویسم چون مربوط به مسابقات تهران نمیشه اما چون اینجا بیشترین بازدید از آخرین تالار انجام میشه مجبورم مطلب رو اینجا بنویسم.
  سری به سایت آقای رادان زدم و با مطلب بسیار زیبایی مواجه شدم… ( لینک http://radanhorse.ir/id/468 ) مطلبی با عنوان “فریاد رسی باید”. واقعا احسنت به نویسنده که بخش عمده مشکلات اسبدوانی ایران رو به صورت خلاصه و بسیار واضح جمع آوری کرده. نمی دانم این بریده مربوط به کدام روزنامه یا مجله و مربوط به چه زمانی است ولی مطلب و عکس پیوست شده خود گویای همه چیز است.
  ولی مطلبی که کمی آزارم داد این بود که هر وقت من و دیگر علاقه مندان این مشکلات را بیان کردیم و می کنیم می شویم ترکمن ستیز, تهمت زن به مسئولین, متعصب دو آتیشه ی تهرانی, دشمن مسئولین و هزاران لقب دیگر که به ما می دهند. اما آیا این نویسنده هم مثل ما بوده؟!
  و نکته جالبتر اینکه این بریده روزنامه در سایت آقای رادان قرار گرفته که نشان دهنده تایید محتویات آن می باشند وگرنه ایشان جوابیه ای برای آن در نظر می گرفتند یا آن حداقل آن را در سایتشان قرار نمی دادند. توصیه می کنم ضمن خواندن این بریده روزنامه کمی واقع بینانه تر به مسائل نگاه کنید و به محض شنیدن یا خواندن مطلبی که با مزاجتان سازگار نیست آن را توهین تلقی نکرده و سعی کنید واقعیات را بپذیرید.

  [پاسخ]

 • عیدالغفور دولت خواه می‌گه:

  با سلام؛
  بالاخره ریوکالکشن با قهرمانی دیروزش تونست بالاتر از اسپید هورس قهرمان پر امتیاز ترین نریان دوخون بشه با ۱۶۶ امتیاز. واقعاً اسب خوبی هست و این افتخار رو بنده به حاج حمید رادان تبریک عرض می نمایم.

  [پاسخ]

  htc پاسخ در تاريخ آبان ۱۸م, ۱۳۹۰ ۴:۱۹ ب.ظ:

  تازه ریو کالکشن قهرمان توانست رکورد اولی را هم در دهه نود بشکند که ۱۵ تا اولی شد و قبلش ویس بابا با ۱۴ اولی بود.

 • yousaintzebarjad@yahoo.com می‌گه:

  با سلام
  با آغاز مسابقات گنبد، رقابت های نفس گیر باشگاهای مختلف مثل درخشش ، باشگاه صیرفی ،هورس ایران، مرکز پرورش اسب رادان، باشگاه عقیق و باشگاه خراسانی که اسمش را نمی دانم و خیلی از باشگاهها و مالکان بدون باشگاه ، شروع خواهد شد. با تغییراتی که در طول چند مدت اخیر در بین مربی های چند باشگاه صورت گرفته رقابتها، پرهیجان تر دنبال خواهد شد.
  همین جا را غنیمت می دانم و موضع خودم را در رابطه با آنها اعلام کنم. از نظر شخصی با رویش باشگاه عقیق از چند سال قبل، من از همان موقع تاکنون به دلایلی که خودم دارم طرفدار و دوستدار باشگاه عقیق می باشم . تاکنون مسولینش را ندیده ام. ولی دوست دارم به عنوان یک طرفدار افتخار آشنایی با باشگاه را داشته باشم.
  به امید برگزاری مسابقات سالم و پرهیجان در گنبد و آرزوی موفقیت برای هر باشگاهی که زحمتات زیادی را می کشند
  عبداله زبرجد

  [پاسخ]

 • نوید نوین باهران می‌گه:

  خدمت تمامی عزیزانی که می گویند قانون دیسکوالیفای نداریم , مخصوصا آقایان محمد زاده, بردبار, رادان, پور حیدری, دریانی, الله دادی , خراسانی و تمامی اشخاصی که به نوعی مسئول برگزاری مسابقات در تهران بودند و در آینده مسئول مسابقات دیگر میادین خواهند بود …

  در دور سوم از هفته پنجم مسابقات تهران صحنه ای در حین رقابت دو اسب سارانا طلایی و آرسینه در خط راستا اتفاق افتاد که شک و شبهاتی بر انگیخت. چیزی که از جایگاه تماشاگران و با چشم غیر مسلح نیز کاملا قابل رویت و مشهود بود خطای چابکسوار اسب سارانا طلایی بر روی اسب آرسینه بود خواه نام این خطا را قیچی بگزاریم خواه سد راه خواه بریدن مسیر یا هر چیز دیگر. مطمئنا مسئولین برگزاری مسابقات هم چنین خطایی را انکار نمی کنند چون اگر خطا از نظر آنها محرز نبود کورس را لغو نمی کردند و بدون هیچ ترسی نتیجه مقام اولی سارانا طلایی و دومی آرسینه را رسما اعلام می نمودند.

  حال می رسیم به آیین نامه مسابقات…
  در آیین نامه مسابقات اسبدوانی که در سایت اسبدوانی هم موجود است موارد خطاهای اینچنینی در بندهای “د” , “ه” و “و” از ماده ۳۶ کاملا مشخص گردیده و جزو موارد خطا می باشد. در ماده ۴۰ از همین آیین نامه آمده ” در کلیه مواردی که تخلف سبب سلب مقام از اسب دیگری گردد هیئت فنی مسابقات اسبدوانی مجاز به تغییر رده بندی اسبها در همان دور خواهد بود.” با توجه به این دو ماده از آیین نامه کاملا واضح است که قانون اجازه تغییر نتیجه کورس را هم به هیئت برگزاری داده و این کوتاهی مسئولین است که قانونی را که خودشان در آیین نامه تصویب کرده اند اجرا نمی کنند. اگر قانون دیسکوالیفای نداریم پس این قانون اسمش چیست؟!

  حالا از مسئولین و متولیان اسبدوانی کشور سوالاتی دارم :
  ۱ . اگر موارد مکرری که در سالهای اخیر در طول برگزاری مسابقات اتفاق افتاده خطا نبوده چرا چابکسواران متخلف را جریمه و محروم کردید؟! اشاره می کنم به خطای آرمیده با اسب ولوله روی آریستوفیلیا, خطای رجال با نیوجرسی روی پیکولوبیب, خطای آرمیده با سارانا طلایی روی آرسینه و چندین و چند مورد دیگر که وجود داشته و اینجا مجال صحبت از آنها نیست.
  ۲ . اگر مثالهای فوق که فقط به عنوان نمونه ذکر شدند خطا بوده چرا طبق ماده ۴۰ آیین نامه نتیجه آن دورها تغییر نکرده؟!
  ۳ . به طور اخص در مورد نمونه آخر بین سارانا طلایی و آرسینه کورس به کل لغو شد و تصمیم گیری به کمیته فنی واگذار شد. چطور بعد از گذشت نزدیک به یک ماه هنوز هیچ گونه اطلاعیه رسمی در مورد نتیجه آن دور و جریمه چابکسوار متخلف صادر نشده؟!
  ۴ . تا کی قرار است مسائل و خطاهای میادین ما با ریش سفیدی و پارتی بازی و هوای دوست و رفیق را داشتن حل شود؟! چرا نباید قانونی که مکتوب شده و رسمیت دارد را اجرا کرد؟! واقعا چرا؟!

  این موارد را ذکر کردم نه از این بابت که در هر یک از آن مثالها ذینفع هستم نه از این بابت که با مربیان و مالکان و چابکسواران متخلف دشمن و با آنهایی که روی اسبشان خطا شده دوست هستم… من نه اسبی دارم نه کاره ای هستم… به عنوان یک علاقمند و تماشاگر می پرسم چه جوابی برای سوالات دارید؟ بی صبرانه منتظر جواب سوالات فوق هستم.

  [پاسخ]

 • رضا می‌گه:

  لطفا اینده سوارکاری وفرنطینه را بگوئد

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.