مرکز پرورش و اصلاح نژاد اسب تروبرد مرکز پرورش و اصلاح نژاد اسب تروبرد مرکز پرورش و اصلاح نژاد اسب تروبرد مرکز پرورش و اصلاح نژاد اسب تروبرد

المرام – ALMARAM

ALMARAM

 

ALMARAM 2000-USA المرام کلکسیون کاملی از برترین خون‌های دنیا :
A.P INDY- SEATTLE SLEW- SECRETARIAT- LION CAVERN- MR. PROSPECTOR- DANZIG- NORTHERN DANCER- RAISE A NATIVE- NATIVE DANCER- BOLD RULER

المرام در ۲۳ مسابقه شرکت نموده و موفق به کسب ۵ مقام اول، ۴ مقام دوم و ۳ مقام سومی گردیده است. المرام برنده مسابقات کارناوال دوبی می‌باشد. تمامی مسابقات او در زمین خاکی و در مسافت های ۱۰۰۰ ، ۱۲۰۰ ، ۱۴۰۰ ، ۱۵۰۰ و ۱۶۰۰ متر می‌باشد. مجموع جوایز المرام در مسابقات معادل ۳۵۰٫۰۰۰ دلار آمریکا میباشد.
المرام در تاریخ ۱ فوریه ۲۰۰۷ در مسافت ۱۲۰۰ موفق به کسب رکورد استثنایی ۱٫۰۸٫۸۶ گردید که زمانی بمراتب بهتر از کورسهای برگزار شده گروه ۱ و ۲ در همان سال و همان میدان یعنی نادالشبا دوبی میباشد.

المرام در مزرعه DARLEY آمریکا متولد شد و تولیدکننده او شیخ محمد آل مکتوم و مالک او شیخ احمد آل مکتوم ( مالک هواپیمایی امارات ) بوده اند .
شباهت ظاهری فوق العاده المرام و پدرش از نکات بسیار ارزنده او میباشد.

برای دیدن خط خونی المرام اینجا کلیک کنید
برای دیدن فیلمهای مسابقات المرام به گالری فیلم و عکس مراجعه کنید یا اینجا کلیک کنید

A.P INDY

A.P INDY (پدر المرام) :

قیمت کشش او در سال ۲۰۰۹ مبلغ ۲۵۰٫۰۰۰ دلار امریکا می باشد(بالاترین قیمت کشش در جهان). او در ۲ و ۳ سالگی با شرکت تنها در ۱۱ مسابقه موفق گردید با کسب ۸ مقام اولی و ۱ مقام سومی مجموع جوایزی معادل ۲٫۹۷۹٫۵۱۸ دلار را تصاحب نماید. از مهمترین عناوین کسب شده توسط او کسب عنوان قهرمانی بریدرز کاپ کلاسیک سال ۱۹۹۲ میباشد .

فیلم قهرمانی AP INDY در مسابقه بریدرز کاپ کلاسیک 1992

فیلم واکینگ AP INDY

A.P INDY اسب سال دنیا در سال ۱۹۹۲ معرفی گردید.

کره‌های او از سال ۱۹۹۶ وارد میادین اسبدوانی جهان گردید و از سال ۱۹۹۸ او همواره در لیست ۱۰سیلمی اول دنیا قرار داشته است. بطور مثال در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۶ سیلمی اول جهان - سال ۲۰۰۷ سیلمی دوم- سال‌های ۲۰۰۴ , ۲۰۰۱ , ۲۰۰۰ سیلمی سوم- سال ۲۰۰۸ سیلمی نهم و در حال حاضر سال ۲۰۰۹ تا این لحظه سیلمی چهارم دنیا می‌باشد.

قابلیت های بالای این سیلمی در اصلاح نژاد او را تا سال ۲۰۱۰ در رده اول سیلمی های دنیا قرار داده است . تا کنون ۳۵۵ کره از AP INDY در حراجهای مختلف دنیا به فروش رفته که بطور متوسط قیمت میانگین فروش هر راس از آنها ۵۳۸٫۶۵۷ دلار آمریکا میباشد . ( لینک مطلب )

دریافت اطلاعات A.P INDY به صورت PDF

مشاهده اطلاعات روزانه A.P INDY


حراج 2009  KeenLand

کره‌های او تاکنون رقمی بالغ بر یکصد میلیون دلار امریکا جایزه کسب کرده‌اند.
نکته مهم اینکه اکثریت کره‌های او دوندگان و قهرمانان بلامنازع در میادین اسبدوانی خاکی دنیا می‌باشند. قیمت میانگین فروش کره‌های A.P. INDY در سال ۲۰۰۹ تاکنون برای کره‌های ۱ ساله ۹۰۰٫۰۰۰ دلار و برای ۲ ساله‌ها ۱٫۰۴۵٫۰۰۰ دلار می‌باشد. در ماه‌های گذشته در حراجی در KEENLAND امریکا کره دو ساله نریان او از مادیانی به نام AZERI به مبلغ ۱٫۹۰۰٫۰۰۰ دلار فروخته شد. (تصویر روبرو)

 

 

همچنین بالاترین قیمت فروش برای کره های ۱ ساله در دنیا از سال ۲۰۰۶ تا کنون نیز به نام A.P INDY رقم خورد ، امسال در حراج بزرک و معروف  Keenland September Yearling Sale 2010 در آمریکا کره نریانی از A.P INDY و مادیانی به نام BALANCE به این رکورد دست یافت و به مبلغ ۴٫۲۰۰٫۰۰۰ دلار آمریکا ( در حدود چهار و نیم میلیارد تومان ) فروخته شد. لینک مطلب

 

نریان‌های بسیاری از A.P INDY در دنیا به عنوان سیلمی استفاده می‌شوند که معروفترین آنها عبارتند از BERNARDINI (قیمت کشش ۷۵٫۰۰۰ دلار) MALIBU MOON (قیمت کشش ۴۰٫۰۰۰ دلار) و MINESHAFT (قیمت کشش ۳۰٫۰۰۰ دلار) و PULPIT (قیمت کشش ۸۰٫۰۰۰ دلار و در سال ۲۰۰۹ سلیمی ۱۵ دنیا) می‌باشند.

 

حتی نوه های A.P INDY به نام های SKY MESA (قیمت کشش ۳۰٫۰۰۰ دلار) و TAPIT (قیمت کشش ۳۵٫۰۰۰ دلار) و ….. درلیست سیلمی‌های برتر جهان قرار دارند.
از نکات جالب اینکه به دلیل مسایل و بحرانهای اقتصادی جهان قیمت کشش اکثر سیلمیها افت شدیدی داشته اند اما بر خلاف سایرین کره ها و نوه های A.P INDY افزایش قیمت چشمگیری داشته اند ، بطور مثال سیلمی TAPIT از ۳۵٫۰۰۰ دلار به ۸۰٫۰۰۰ دلار ، MALIBU MOON از ۴۰٫۰۰۰ به ۶۰٫۰۰۰ برای سال ۲۰۱۱ افزایش نرخ کشش داشته اند.
در رده بنده سیلمی های جوان نیز که تنها کره های ۲ ساله در میادین اسبدوانی جهان دارند (First Crop) ، سیلمی های دارای رتبه اول و سوم نیز کره های A.P INDY به نامهای CONGRATS و BERNARDINI میباشند . لینک مطلب


نکته مهم اینکه انتقال ژنتیکی قدرت و سرعت، نسل‌های بعدی و نوه و نتیجه‌هایA.P INDY را دربر گرفته و آنان را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

 

 

مقبره seattleslew

SEATTLE SLEW ( پدربزرگ ): اسب افسانه ای و بی همتای تاریخ اسبدوانی جهان و تنها اسب برنده TRIPLE CROWN (سه جام) که تا آن زمان هیچکدام از مسابقات خود را نباخته است.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این ابراسب افسانه ای اینجا کلیک کنید.

BERAYSIM ( مادر) : تنها در شش مسابقه شرکت نموده و موفق به کسب ۲ مقام اول و ۲ مقام دومی در مسافت ۱۴۰۰ متر بر روی خاک گردیده است که مهمترین این عناوین در گروه های G3 و G2 بوده است ، ریتینگ برایسیم ۱۱۳ بین المللی ثبت گردیده است .

SILK BRAID ( مادر بزرگ ) :
در چهار مسابقه شرکت نموده و سه مقام اول کسب نموده است که مهمترین آن مقام اولی در کورسPERMIO GIOVANNI FLACK STAKES در ایتالیا می‌باشد.

RIBBON ( مادر مادربزرگ ) : در ۲۷ مسابقه شرکت نموده و ۹ مقام اول، ۷ مقام دوم و ۵ مقام سومی را داراست که مهمترین عنوان او کسب مقام چهارم در کورس KENTUCKY OAKS G1 می‌باشد و نیز این مادیان در سال ۱۹۸۵ در حالی که از سیلمی DANZIG باردار بود (مادر بزرگ المرام را باردار بود) به قیمت ۲ میلیون دلار امریکا به فروش رسید که در آن سالها نوعی رکورد محسوب می‌شد. ریبون مادر سیلمی معروف RISEN STAR میباشد که همچنان مسابقات مهمی به نام او در جهان برگزار میشود.
هر سه نسل مادران المرام بلک تایپ بوده و برندگان کورس‌های STAKES بوده‌اند.